ПЕРЕСЕЛЕНЦІ
Їх змусило життя покинуть теплі пледи,
Забути мамин борщ, й обійми татуся.
У когось братик залишився там маленький,
Бо з колоди масть їм випала хреста.
Цей хрест важкий, і тягне він додолу
Нам треба зрозуміти їх серця
Їм дуже хочеться вернутися додому,
Та от халепа - в них зараз там війна.
Війна та клята зруйнувала мрії,
В яких надії вогник ще горів.
Що скоро закінчиться "братовбивча дія",
Що їм не доведеться покидати дім.
Та сталося як є, і це вже не змінити,
Житло, робота - де знайти все це!?
Що ж робити, якщо не повернулось,
Життя до них, на жаль, своїм лицем?
Відповіді на питання я не маю,
Та є прохання із глибин думок "
Храни же Господи, оберігай, благаю,
Усіх переселенців: чоловіків, й жінок.
Катя Буданова
Нині світ зіткнувся із найвищим рівнем вимушеного переміщення. Небувала кількість людей змушена була залишити свій дім у пошуках безпечного притулку. Кожну хвилину 20 осіб залишають усе, тікаючи від війни, переслідування або насильства.
Щороку, 20 червня, у Всесвітній день біженців, ми відзначаємо мужність і витримку мільйонів біженців; це саме той, ключовий, момент для суспільства, щоб заявити про свою підтримку родин, вимушених тікати з рідного дому.
Відповідно до Конституції Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, в якій людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.
Починаючи з 2014 року Україна перебувала в стані неоголошеної війни. Частина її території незаконно анексована сусідньою державою, частина тимчасово окупована цією ж державою агресором, на частині ведуться бойові дії. Майже півтора мільйона громадян України вимушені були покинути свої домівки і виїхати на підконтрольну Українській владі територію або закордон в пошуках захисту, а часто і просто порятунку. Сьогодні громадяни України вкотре страждають від агресора… Вкотре покидають домівки...