«Куріння або здоров'я — вибирайте самі!» /до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням/

В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.

Метою Дня відмови від паління є активні дії , що сприяють  зниженню поширення шкідливої тютюнової залежності. Це включає в себе боротьбу проти

тютюнопаління в усіх прошарках суспільства. Широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців. Завдяки достатній обізнаності населення про шкоду паління для здоров’я та доступних методах позбавлення від цієї шкідливої звички багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності. Деякі люди не усвідомлюють всієї тяжкості наслідків від вживання тютюну для свого здоров’я і здоров’я своїх дітей.

Статистика щодо паління і його наслідків насправді жахлива, і не лише в Україні, а й у світі. Кожна цигарка скорочує життя на кілька хвилин. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. В середньому одну сигарету викурюють в 10 затяжок за 5 хвилин, але це хвилини справжнісінького руйнування, під час якого 4 тис. хімічних речовин різного ступеня шкідливості проникають в організм. При викурюванні цигарки відбувається згорання тютюну, паперу, хімічних домішок, смакових додатків. До речі, легкими цигарками курець завдає собі анітрохи не менше шкоди, а іноді й більше. Адже він відчуває тютюновий голод і біжить покурити набагато частіше, ніж любитель міцніших цигарок.

Декілька фактів з історії тютюнопаління:

Куріння вбиває близько 3 млн людей щорічно – кожного десятого дорослого у світі.

Сьогодні кожні десять секунд від куріння помирає людина, вбиваючи себе сама! Це більше, ніж померлих від СНІДу, туберкульозу, наркотиків, травм та отруєнь, самогубств разом узятих. Якщо такі тенденції збережуться, то близько 500 млн людей в кінцевому рахунку будуть вбиті тютюном, причому половина з них – у працездатному середньому віці, які втратять при цьому від 20 до 25 років життя.

Смертність спричинена тютюнокурінням в Україні складає 110 тисяч осіб на рік. Людина, яка викурює пачку сигарет на день, за рік отримує дозу опромінення у 500 ренген.

Поширеність куріння серед чоловіків в Україні є однією з найвищих у Європейському регіоні.

Чим приваблює куріння?

Куріння асоціюється з компанією друзів, після обідньою кавою, цікавою бесідою, відпочинком. Але вчені з’ясували, що курці проводять дозвілля більш нудно і отримують від нього менше задоволення, ніж некурці; вони менш винахідливі у способах використання вільного часу і часто просто не знають, що з ним робити.

Чим схожий тютюн на інші наркотики?

Нікотин – базова речовина тютюнового диму, вона порушує нормальну роботу головного мозку курця. Він викликає таку ж саму залежність, як і важкі наркотики – героїн та кокаїн. Тому хоч і більше 65% курців хочуть кинути курити, вдається це лише 10-15% з них.

Кинувши палити, людина також може відчувати постійне бажання поїсти. Це відбувається тому, що відмова від нікотину викликає відчуття голоду. Ось чому багато курців, як правило, набирають вагу після того, як вони кинули палити. Слід заздалегідь запастися здоровими закусками. Крім того, в результаті виходу з нікотинової залежності, знижується рівень цукру в крові, особливо протягом перших трьох днів після відмови від сигарет, і потім стабілізується протягом тижня.

Кинувши палити багато хто починає відчувати сильну тягу до солодкого, це відбувається через те, що тіло намагається компенсувати падіння рівня цукру. Крім цих симптомів можуть бути і такі, як дратівливість, різкі перепади настрою або депресія. Кинувши палити, людина також може страждати безсонням. Деякі люди відчувають нудоту протягом декількох днів після відмови від сигарет, поки організм не стабілізується.

Не варто турбуватися про ці прояви, оскільки організм вміє природним шляхом стабілізувати себе. Ці симптоми мають тимчасовий характер і не тривають більше тижня. У крайніх випадках ці прояви можуть триматися до одного місяця.

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров’ю суспільства тютюнопаління, допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та пересторога для тих, хто ще не спробував курити.

В нелегкі часи ля України, маємо берегти здоров’я!

Нам потрібна сильна нація!

 

КЗ КОР "БОГУСЛАВСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ
імені І.С.Нечуя-Левицького"

Офіційний сайт коледжу

Адреса: 09701, Київська область,
м.Богуслав, вул.Інтернаціональна, 17
E-mail: info@bgc.edu.ua

Тел./факс: (04561) 4-28-86,
Тел.:
(04561) 4-28-85
(Приймальна комісія)

МТС: (066) 080-73-26,
Life: (093) 052-34-00

© КЗ КОР "Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького" 2024.

Search