«Благодіяння міститься не в тому, що дається, а в душі того, хто дає» (Античний вислів) / до Дня благодійництва/

Що означає термін «благодійність», відомо кожному. Це різнопланова допомога тим людям, які її потребують. Це не обов’язково фінансова підтримка чи дарування майна. Окрема людина чи благодійна організація може підтримати людину морально, надати їх безоплатну фахову допомогу, спрямувати її до людей чи організацій, які нададуть фахову допомогу з потрібного питання.

Відзначається День благодійності в Україні щороку у другу неділю грудня. В 2022 році цей день випадає на 11 грудня. Не плутайте з Міжнародним днем благодійності, який відзначається 13 вересня.

День благодійності в Україні відзначається на офіційному рівні. Свято було впроваджене на основі указу Президента України Віктора Ющенка, який було підписано в 2007 році. В указі стверджується, що державні органи сприятимуть підтримувати ініціативи та справи, виявлені та впроваджені з боку благодійних організацій.

В останні роки в нашій країні питання благодійності набули державного значення. Вітчизняні та іноземні аналітики свідчать, що участь бізнес-структур в актах благодійності стрімко зростає.

Це говорить лише про те, що український бізнес став більш зрілим. Його лідери зауважують, що благодійна робота в Україні вже ведеться на досить високому рівні та продовжує розвиватися. Причому до благодіянь долучаються представники як середнього, так і великого бізнесу.

За даними дослідження у нашій країні благодійність виявляється у 24% випадках. З них 18% – це допомога незнайомій людині, 35% – пожертви на благодійництво та 19% – волонтерська діяльність. 

Щодня навколо є люди, що потребують допомоги. Тому здійснювати акти милосердя, виявляючи чуйність та турботу до інших людей необхідно не тільки в день благодійності, навіть якщо одна людина не має достатньо сил та фінансів, щоб здійснити щось грандіозне. Проте навіть маленька справа, зроблена від щирого серця, викличе вдячність чи усмішку у того, хто потребував допомоги, це означає, що життя не прожите марно:

  1. Поділитися своїми речами. Якщо ви, перебираючи одяг у шафі, зауважили, що певні речі вже давно не носите, не викидайте їх. В наші дні існує багато благодійних організацій, що збирають одяг для бідних людей. Непотрібні для вас книги та іграшки можуть принести невимовну радість комусь іншому, а старий столик чи крісло – створять затишок у домі бідних людей.
  2. Поділитися кров’ю. Якщо ви хочете зробити щось особливе в День благодійності в Україні, чому б не здати кров. В кожному місті є центри переливання крові, які роблять забори крові у донорів.
  3. Не бути байдужими до людей. Побачивши бідну людину, чи безхатченка, можна купити для нього/неї пиріжок чи іншу їжу у закладі харчування.
  4. Допоможіть нужденним людям, яких знаєте. Якщо у вас є хворі чи бідні родичі, дізнайтесь, як ви можете їм допомогти.
  5. Станьте волонтером. Сьогодні є багато можливостей для доброчинності в медичних закладах, дитячих будинках, будинках для людей похилого віку тощо.
  6. Пожертвуйте на лікування. Сьогодні можна почути безліч історій дітей та дорослих, що мають серйозні захворювання та потребують надзвичайно коштовного лікування. Навіть 10 гривень, пожертвуваних у фонд допомоги такій людині, може врятувати їй життя.
  7. Взяти опіку над твариною. Не обов’язково брати вуличного собаку чи кішку додому, їх можна підгодовувати. Також можна встановити опіку над якоюсь твариною з притулку. Відвідувати її, приносити їжу, брати на прогулянку.

 У світі не має людини, яка б не могла займатися благодійністю. Думка, що бідна людина, у якої відсутні гроші, не може зробити добру справу – хибна. Не має значення, що ми робимо, чи скільки ми жертвуємо, навіть добрі слова підтримки – це вже благодійність.

Однак серйозну допомогу, яка може змінювати долі тисяч нужденних, можуть надати заможні люди, компанії та організації, яким не байдужа доля інших.

У нашому світі завжди будуть нужденні, благочинність ніколи не впорається з бідністю. Попри це, добрі справи можуть покращувати та рятувати життя мільйонів. День благодійності, що святкується в Україні з 2007 року, має покликати кожного українця приєднатися до милосердних справ.

В бібліотеці коледжу презентовано книжкову виставку : 

 

КЗ КОР "БОГУСЛАВСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ
імені І.С.Нечуя-Левицького"

Офіційний сайт коледжу

Адреса: 09701, Київська область,
м.Богуслав, вул.Інтернаціональна, 17
E-mail: info@bgc.edu.ua

Тел./факс: (04561) 4-28-86,
Тел.:
(04561) 4-28-85
(Приймальна комісія)

МТС: (066) 080-73-26,
Life: (093) 052-34-00

© КЗ КОР "Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького" 2023.

Search