День юриста в Україні

"Благо народу - вищий закон"

Цицерон

 Фахівці правознавці, досконально знайомі з юридичними науками, чинним законодавством і маючи практичну діяльністю в області права, завжди були затребувані в цивілізованому суспільстві. Причина гранично проста - цивілізоване суспільство прагне регулювати всі свої внутрішні і зовнішні взаємини, керуючись загальноприйнятими правилами, порядками і нормами - законами, а так як наша людська практика взаємин постійно зростає і досить багатогранна, то і законів, що регламентують їх потрібно все більше і більше. Розібратися в цьому всьому «порядку» простій, не пов’язаній з юриспруденцією людині, все частіше і частіше стає не під силу. На допомогу приходять кваліфіковані юристи. Сучасна і незалежна Україна ще зовсім юна в правовому відношенні держава.

Офіційно День юриста був запроваджений Указом Президента ще у 1997 році, ставши основним професійним святом усіх служителів Феміди. Так, адже це свято об’єднує юристів різних сфер діяльності, які стоять на захисті прав та свобод громадян З моменту здобуття Україною офіційної незалежності в нашій країні було встановлено ряд спеціальних та професійних свят. Ця тенденція прийшла до нас із Заходу, де в кожного спеціаліста повинен бути «свій» день. Для юристів же кожна церемонія, яка з часом стає традицією, є важливим атрибутом власної діяльності. Тож ініціатива Спілки юристів та Спілки адвокатів, закріплена в Указі Президента від 16 вересня 1999 року святкувати День юриста щороку у жовтні, була виправдано сприйнята юридичною громадськістю з розумінням та навіть радістю. Окрім того, святкування Дня юриста співпало із закріпленою Указом Президента від 17 жовтня 1994 року ініціативою Української Правничої Фундації щорічно святкувати Відкриття Року Права 8 жовтня.

Голова Спілки юристів Валерій Євдокимов тоді пояснив: «Ми не відмовилися від трирічної традиції відзначення «Відкриття Року Права», а навпаки, на розвиток цього заходу пропонуємо проводити його на кожному щорічному урочистому зібранні представників юридичної громадськості, присвяченому Дню юриста, але для тієї чи іншої галузі права, якій буде віддано пріоритет певного року. Тобто кожний рік діяльності юристів матиме своє правове спрямування» («Юридичний вісник України», вересень, 1997). Смислове навантаження дати «8 жовтня» ні для кого не є секретом – адже, згідно з історичними джерелами, саме у жовтні 1016 року відбулась битва між Ярославом Мудрим та Святополком, після якої князь Ярослав написав перші 18 статей нинішньої редакції «Руської Правди». Ці статті – перша пам’ятка правової думки на території Київської Русі і в літописах відома під назвою «Правда Ярослава». Число ж «8», розуміючи неможливість встановити точну дату роботи над «Руською Правдою», дослідники взяли умовно, склавши цифри у році створення цієї пам’ятки звичаєвого права нашої держави. Як бачимо, День юриста – найбільш універсальне з цих свят, яке об’єднує всіх тих, хто дотичний до нашої професії.

У День юриста незалежної України бібліотекарі Богуславського гуманітарного фахового коледжу імені І.С. Нечуя-Левицького поспішають приєднатися до вітань і поздоровлень на адресу юристів всіх сфер діяльності і бажають їм верховенства порядку і права в їх щоденній практиці, міцного здоров’я і хороших сімейних взаємин! Зі святом юристів Вас!

В читальній залі бібліотеки коледжу представлено книжкову виставку, також ви можете з нею ознайомитися більш детально на нашому YouTube-каналі за посиланням: День юриста в Україні

КЗ КОР "БОГУСЛАВСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ
імені І.С.Нечуя-Левицького"

Офіційний сайт коледжу

Адреса: 09701, Київська область,
м.Богуслав, вул.Інтернаціональна, 17
E-mail: info@bgc.edu.ua

Тел./факс: (04561) 4-28-86,
Тел.:
(04561) 4-28-85
(Приймальна комісія)

МТС: (066) 080-73-26,
Life: (093) 052-34-00

© КЗ КОР "Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького" 2022.

Search