День української писемності та мови

Радіодиктант національної єдності традиційно відбувається у День української писемності та мови — 9 листопада. Цьогоріч текст радіодиктанту “Слідом за пам’яттю” написав і прочитав в ефірі письменник Юрій Андрухович. Популярність радіодиктанту серед української інтернет-аудиторії  зростає, адже участь в цій престижній акції  показує ставлення до своєї країни  й мови, де власний приклад завжди може стати мотивацією для інших - поважати свою мову та країну. Колежани  (майже 100 осіб студентів та викладачів) і цьогоріч не стояли осторонь, а долучилися до написання ХХI Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Людина ХХІ століття публічна і має бути грамотною, бо це - важливо і модно.

У цей день студенти 42, 43 груп спец. Початкова освіта (керівники груп        Н. В. Іщук, О. В. Волошенко) презентували відеоролик «Гарна мова – одним словом!» та довели, що багато заяложених конструкцій та кліше, насправді, можна стисло передати одним словом.

Говоріть рідною мовою природніше та виразніше, уникайте кальок та запозичень з інших мов!

Ковальська О.В., викладач української мови та літератури