День Соборності України

Однією з найважливіших історичних дат є саме 22 січня — День Соборності України. 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві відбулось урочисте оголошення універсалу про возз’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Республіки (ЗУНР) у соборну Українську державу.

Прикметно, що день Соборності припадає на період великої радості від Різдва Христового, радості людини, що благоговіє перед таїною Спасіння, переживає чудо великого оновлення. Утвердження єдності народу у соборній державі, чуття великої родини як у далекому 1919, так і сьогодні  є чудом оновлення.

Важливим у роботі з підростаючим поколінням є   виховання національної свідомості  людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави, поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу та його значення. З цією метою у коледжі проведено ряд заходів: естафета пам’яті у формі відеопрезентації «Нехай нерозмежованою залишається навіки!», філософський стіл «Соборність України і розвиток української духовної культури»,  челендж «Захід, Схід – одна країна! Це – соборна Україна!», що сприяло  пробудженню iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу, виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

ГЦК викладачів суспільно-юридичних дисциплін О.М. Дмитренко