Європейський день мов

Європейський день мов — свято, що відзначається 26 вересня. Проголошене Радою Європи під час Європейського року мов 6 грудня 2001-го.

Єврокомісія зазначає, що Європейський день мов ставить за мету прийти від популяризації мультилінгвізму до вивчення громадянами ЄС іноземних мов упродовж життя та неурядового співробітництва.

У багатьох країнах проходять конференції, семінари, лекції та відкриті уроки в навчальних закладах, концерти, виставки, а в читальній залі бібліотеки Богуславського гуманітарного коледжу ім.І.С.Нечуя-Левицького презентована книжкова виставка для знайомства  з літературою даної тематики.

На території Європи налічується 225 автохтонних мов, більш 2/3 яких або вже вимерли.  За даними ЮНЕСКО, в світі щодва тижні вмирає мова. Здавалося б, це не так і страшно, адже у світі цілих сім тисяч мов. Утім, з кожною зниклою мовою людство втрачає колективну пам'ять минулих поколінь.

Деякі народи це чудово усвідомлюють і роблять все можливе для збереження рідкісних мов.

З іноземних мов в Європі, якими володіють європейці, виділяються: англійська (38 %), німецька (15 %), французька (14 %), російська (7 %), іспанська (5 %), італійська (3 %).

Традиційно слабо вивчаються західними і південними європейцями слов'янські та угро-фінські мови, останні зазвичай сприймаються як складні через відсутність родинних зв'язків з індоєвропейськими мовами. Збільшується привабливість ряду великих неіндоевропейских мов: китайська, арабська, турецька, корейська.

З моменту нашого народження ми пізнаємо світ навколо нас, класифікуючи його на об'єкти, явища, відчуття, - практично будь-що значуще. І робимо ми це за допомогою мови.

Дякуємо за увагу й запрошуємо на знайомство з виставкою!

КЗ КОР "БОГУСЛАВСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ
імені І.С.Нечуя-Левицького"

Офіційний сайт коледжу

Адреса: 09701, Київська область,
м.Богуслав, вул.Інтернаціональна, 17
E-mail: info@bgc.edu.ua

Тел./факс: (04561) 4-28-86,
Тел.:
(04561) 4-28-85
(Приймальна комісія)

МТС: (066) 080-73-26,
Life: (093) 052-34-00

© КЗ КОР "Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького" 2021.

Search