Історія бібліотеки Богуславського гуманітарного фахового коледжу

 Бібліотека фахового коледжу  є навчальним, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом КЗ КОР «Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С.Нечуя-Левицького», який сприяє реалізації державної політики в галузі освіти згідно ЗУ «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту», розвитку науково-освітнього середовища навчального закладу, формуванню національної свідомості, патріотизму студентської молоді, підтримці національних традицій, розвитку культури, вивчення та глибокого знання державної мови, формування інформаційної та читацької культури користувачів.

   Бібліотека КЗ КОР «Богуславський гуманітарний фаховий коледж ім. І.С.Нечуя-Левицького»  була заснована 1967 році.

  Працівники різних поколінь сприяли формуванню книжкового фонду бібліотеки, розвитку якості обслуговування, піклувалися про  матеріальну базу, втілювали в життя  нові ідеї. Тож варто згадати сторінки історії становлення і розвитку бібліотеки та її працівників.

  Першим бібліотекарем, в 1967 році, була призначена Царенко Катерина Михайлівна.

На той час Інвентарна книга обліку бібліотечного фонду №1 налічувала 2025 примірників , які були перевезені  з Ржищівського педучилища. В основному це були  повні зібрання лідерів комуністичного руху, були також  художні твори класиків літератури: Т.Шевченка, М.Коцюбинського, О.Пушкіна, М.Лермонтова та ін. Профільна педагогічно-навчальна література була представлена працями А.С.Макаренка, Н.К.Крупської, методикою викладання, правописами та довідковою літературою. Література  була переважно російською мовою і охоплювала період з 1945 по 1965 роки. Упродовж 1967-1968 років до бібліотеки надійшло 1060 примірників різних видань.

  В 1968 році завідувала роботою бібліотеки педучилища Нікітенко Ольга Гнатівна, очолюючи бібліотеку до 1971 року.

   В 1971 році завідувачкою призначають Ткаліч Ольгу Степанівну, яка пропрацювала на цій посаді 22 роки.

    

 Ткаліч Ольга Степанівна

У 1993 році її змінила Павлюк Валентина Василівна.

В цей час бібліотека знаходилась, у пристосованому приміщенні, на першому поверсі старого корпусу.

Певний час в 70-80-х роках бібліотекарями працювали: Захарчук Марія Герасимівна, Канюк Катерина Пантелеймонівна, Гринь Людмила Андріївна, Басиста Ніна Петрівна, Лісова Марія Григорівна, Комісарова Євгенія Енгельсівна, Любченко Тетяна Андріївна.

  У 1996 році добудовується новий корпус коледжу, в якому заплановано приміщення для бібліотеки. В цьому ж році керівником бібліотеки призначають Гулій Ірину Володимирівну. З цього часу відбувається активне комплектування фонду бібліотеки науковим та навчальними виданнями. Книжковий фонд потребує негайного розширення площі бібліотеки. В 1997 році було прийнято рішення про перехід у нову бібліотеку, площею 418 кв. м.  Цілий рік бібліотекарі: Александрова Лідія Володимирівна, Павлюк Валентина Василівна, Лога Лілія Миколаївна, Коваленко Марія Григорівна та студенти коледжу переносили  стелажі та книги, у нове приміщення та облаштовували книжкових фонд,  у понад 60 000 одиниць документів. Нарешті бібліотека була обладнана новими меблями, стелажами, телевізором. 

Александрова Лідія Володимирівна

Лога Лідія Миколаївна

Коваленко Марія Григорівна

Шевченко Наталія Іванівна прийшла працювати до бібліотеки коледжу 1986 року й пропрацювала на посаді бібліотекаря до  1988 року. Здобувала освіту  в Богуславському педучилищі (1979-1983). 

 

Попович Катерина Василівна  пропрацювала в бібліотеці Богуславського гуманітарного колежу бібліотекарем з лютого 1987 по лютий 1988 року.

За цей час було удосконалено структуру бібліотеки, створено два відділи : читальна зала (з окремим книгосховищем, кафедрою книговидачі, приміщенням читальної зали для користувачів, на 60 посадкових місць) та абонемент (з великим приміщенням для книжкового фонду та власною кафедрою видачі ).

  У 2002 році колектив бібліотеки очолила Шокур Тетяна Василівна, чуйна, добра , світла людина, ерудований спеціаліст згуртувала колектив бібліотеки та залишила після себе добрі спогади.

Шокур Тетяна Василівна

В цей час в бібліотеку на посаду бібліотекаря призначили Михайліченко Валентину Вікторівну.

   У 2003 році, для зручності користувачів, читальну залу було відгороджено звуконепроникною перегородкою, та створено кімнату відпочинку.

З 2006 року по 2015 роки бібліотекою керувала Бурлєтова Ольга Володимирівна.

За цей час в бібліотеці коледжу  було створено електронний каталог в е-системі УФД/Бібліотека.

  У 2015 році колектив бібліотеки коледжу очолила  Гулій Ірина Володимирівна

У час активного впровадження  інформаційних технологій, в бібліотеці було створено Сервісно-інформаційний центр електронних ресурсів (2015р.), що дало змогу покращити обслуговування користувачів, при  наданні інформаційної підтримки, науково-практичної та для навчально- виховної роботи коледжу. Центр обладнано комп’ютерами, ноутбуками , 3D-принтером, сканером, принтером,  ксероксом (БФУ),  інтерактивним проектором ЕВ536Wi, магнітною дошкою та ін.

  В результаті поетапного розвитку бібліотека набуває нових форм сучасної високотехнологічної інформаційної системи, яка сьогодні включає: відділ обслуговування користувачів (абонемент, читальна зала) та відділ інформаційних технологій, на базі СІЦЕР. До послуг користувачів, комфортні умови для роботи з книгою та відпочинку.

Щороку фонд поповнюється новими виданнями загальноосвітніх підручників, фаховими виданнями, довідковою, музичною, мистецькою та художньою літературою та ін. Органічно доповнює книжковий фонд  велика щорічна підписка періодичних видань фахового напрямку. Основна увага приділяється інформаційному забезпеченню ресурсів книгозбірні, створенню масивів навчальної, науково-методичної літератури, яка має забезпечити нові робочі програми навчальних дисциплін.

Планується автоматизувати  процес обліку видачі книг за допомогою електронної системи  УФД/Бібліотека.

Оперативне і повноцінне забезпечення  інформаційних потреб користувачів коледжу, з використанням традиційних форм роботи та інформаційних технологій сучасності – одне з головних завдань  бібліотеки.

Основним  ресурсом бібліотеки є універсальний книжковий фонд, який поєднує в собі: довідкові, навчальні, нотні видання, періодичні видання, науково-практичні роботи викладачів коледжу та ін.

На базі бібліотеки часто проводяться літературно-музичні години, зустрічі з цікавими людьми, влаштовуються різноманітні книжкові виставки, науково-практичні конференції, майстер-класи, зустрічі з цікавими людьми та ін. До послуг користувачів бібліотеки універсальний книжковий фонд, що складає понад 60 тисяч одиниць документів з різних галузей знань. У фонді бібліотеки знаходиться наукова, навчальна, навчально-методична, довідкова література з питань: філології (української, англійської, німецької, французької, іспанської, російської та ін); історії, фізичного виховання, дошкільного виховання, початкового навчання, правознавства, музичної освіти, освіти образотворчого мистецтва, соціальної роботи, економіки, художньої літератури та ін. Доповнює книжковий фонд електронний репозиторій та  інституційний репозиторій, створені у 2021 році.

Бібліотека відіграє важливу роль у підготовці  сучасного вчителя, в інформаційному забезпеченні навчальної діяльності студентів та викладачів нашого коледжу.

Запрошуємо на перегляд відео ролика на нашому YouTube-каналі ,що яскравіше висвітлює історію нашої бібліотеки історія бібліотеки

 

КЗ КОР "БОГУСЛАВСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ
імені І.С.Нечуя-Левицького"

Офіційний сайт коледжу

Адреса: 09701, Київська область,
м.Богуслав, вул.Інтернаціональна, 17
E-mail: info@bgc.edu.ua

Тел./факс: (04561) 4-28-86,
Тел.:
(04561) 4-28-85
(Приймальна комісія)

МТС: (066) 080-73-26,
Life: (093) 052-34-00

© КЗ КОР "Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького" 2021.

Search