"Батько Піноккіо" /195 років від д.н. К.Коллоді/

В читальній залі бібліотеки Богуславського гуманітарного фахового коледжу імені І.С.Нечуя-Левицького презентовано книжкову виставку присвячену 195-річчю від дня народження італійського письменника та журналіста Карло Коллоді,  також відомого як батько безсмертного оповідання "Пригоди Піноккіо".

Користуючись нагодою, хочеться вас познайомити з його життєвим шляхом. Народився письменник 24 листопада 1826 року.  у Флоренції.  Його мати, Анжела Оралі, була родом із маленького

містечка Коллоді у провінції Тоскана  (звідки походить псевдонім письменника), батько Доменіко Лоренціні служив кухарем у місцевої знаті. Після початкової школи Карло пішов учитися до семінарії.  Під час війни за незалежність Італії (1846 та 1860 рр.) служив добровольцем в армії. Повернувшись у Флоренцію, почав займатися журналістикою та літературою.

У цей час з'являються деякі з його перших оповідань: «Плямочки», «Очі та носи», «Забавні нотатаки».

З початком нової війни проти Австрії  у 1859 р. Коллоді знову пішов добровольцем на фронт, поступив до Наваррського кавалерійського полку. У 1860 р. він повернувся з війни і працював над новими романами, комедіями і сатиричними оповіданнями. Першим дитячим твором письменника став переклад на італійську казок Шарля Перро , пізніше сам писав оповідання про пригоди Джаннеттіно, що вийшли окремою книжкою «Подорож Джаннеттіно по Італії».

Однак справжньої слави письменник зазнав як автор безсмертного оповідання "Пригоди Пноккіо". 1881 року Коллоді закінчив писати новий роман «Історія маріонетки» про пригоди дерев'яної ляльки (буратіно), яку він назвав Піноккіо. Згодом роман дістав назву  "Пригоди Пноккіо" і друкувався у щотижневій «Газеті для дітей». У 1883 р. «Пригоди Піноккіо» вийшли окремою книжкою і зразу стала однією з найпопулярніших книжок Італії і світу.

Через декілька років, у 1890 р. Карло Коллоді помер, але він навіть не міг уявити, якої великої слави зазнає його твір. Сталося так само, як і в його романі, — Піноккіо почав жити власним життям незалежно від життя свого батька. Цей роман переклали 87 мовами світу, а на батьківщині автора Піннокіо спорудили пам'ятник. У 1962 р. було засновано Національний фонд  Карло Коллоді, який займається дослідженням творчості письменника та популяризацією його творів.

КЗ КОР "БОГУСЛАВСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ
імені І.С.Нечуя-Левицького"

Офіційний сайт коледжу

Адреса: 09701, Київська область,
м.Богуслав, вул.Інтернаціональна, 17
E-mail: info@bgc.edu.ua

Тел./факс: (04561) 4-28-86,
Тел.:
(04561) 4-28-85
(Приймальна комісія)

МТС: (066) 080-73-26,
Life: (093) 052-34-00

© КЗ КОР "Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького" 2021.

Search